Seyehat Sigortası

Değerli Yolcularımız;

Tüm AB, Kanada ve Schengen ülkeleri başta olmak üzere birçok ülke vize alımı esnasında ve kendi ülkelerine girişte Seyahat Sağlık Sigortasının yaptırılmasını zorunlu hale getirmişlerdir. Seyahat Sağlık Sigortası seyahatlerinizde size, kaza ve ani hastalık durumunda güvence sağlarken sağlık danışmanlığı ve asistans hizmetlerini de sunar. Bununla beraber yaptırmış olduğunuz Seyahat Sağlık Sigortası ile vize alabilme koşullarından bir tanesini yerine getirmiş olmak ile birlikte seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz her türlü kaza ve hastalık riskine karşıda önlem almış olursunuz.

AB/Schengen sahasına girecek tüm yabancı uyruklu vatandaşlar geçerli Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmak zorundadırlar. Yaptıracağınız Seyahat Sağlık Sigortasının Schengen müktesebatını eksiksiz olarak uygulayan tüm AB ülkelerinde geçerli olması kuralının yanı sıra minimum olarak aşağıdaki teminatları da içermesi gerekmekte.

  • Tüm AB ve Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır.
  • Teminat limiti 30.000€ (Otuz bin EURO) yada 50.000$ (Elli bin USD) olmalıdır.
  • Ani hastalık ve Acil durumlarda ayakta tedavi masraflarını
  • Hastanede Acil yatılı tedavi ve hastalık halinde ikamet edilen ülkeye geri gönderilme ile ilgili masrafları
  • Ölüm durumunda Naaş’ın ülkesine nakli yada sigortalının vefat ettiği yerde defin masraflarını kapsamalıdır!!!
×**Sigortanın geçerlilik süresinin en azından talep edilen vize ile yapılacak seyahatintarihlerini mutlaka içermesi gerektiğinİ dikkatinize çekeriz